Kimdir?


1978 yılının bir mayısında (tam da Mayıs 1) İzmir’de doğdum. Lise yıllarında tanıştığım muhterem kocam ile üniversite için gittiğimiz İstanbul macerası on yıl sürdü.

2007 yılında muhterem ile birlikte memlekete geri döndük. Hayır, bizimkisi bir zeytinlik alıp zeytinyağlı sabun yapma detaylı bir “küçük yere yerleşme” hikayesi değil. Hala bir bordro mahkumu, kapitalist çarkın sağlam bir dişlisiyim.

Bu arada üredik, Arca adında bir yer cücesi imal ettik. Bazen birbirimizi tebrik ediyor, “iyi iş çıkardık” diyoruz, bazen “ah ulen biz ne bok yedik” diye birbirimizi telkin etmeye çalışıyoruz.

Hayat geçip gidiyor, o yer cücesi büyürken biz de büyüyoruz…

Derken, kalktık Belçika'ya taşındık, bugünlerde Brüksel'den bildiriyorum. Ne alaka diyenleri, hikayenin detayları için buraya alalım :)

Keyfe, arkadaşlarıma, ablama, aileme, edebiyata, sanata, iyi yemeğe, alkole ve çocukluk yıllarımda misafir fincanlarındaki telveleri yalayarak başladığım kafeine, reflümü tetiklese de çikolatanın bitterine düşkünüm.

Defolarım var, bir de gevezeyim. Burası benim yazarlık egomu tatmin merkezim, ne diyeyim beni böyle sevin :) 

Bir de eğer isterseniz, bana yazın : m.yeliz@gmail.com

fotoğraf: Figen Karavaş

12 yorum:

okuyanguzel dedi ki...

İçten ve süper bir tanıtım olmuş. Üredik kısmında koptum ben yine!

yeliz dedi ki...

çok teşekkürler ahucum, sen mi önermiştin profil yazısını güncelle diye hatırlayamadım ama çok iyi bir öneriydi. sevgiler

Annebaaak dedi ki...

Sizi bugun buldum... cok keyifle okunuyor yazdiklariniz:) ve merhaba demek istedim...

yeliz dedi ki...

size de kocaman bir MERHABA :) teşekkürler

annegazetesi dedi ki...

Yelizzzz, süper olmuş blog! Bilgisayardan bugün girebildim ancak! Telefondan pek anlaşılmıyordu tasarım. Ben çok beğendim, hayırlı uğurlu olsun. Bir dahaki sıkılmaya kadar bu tasarım iyi gider ;)

Bu arada, yaşıtmışız biz bacım, ben de 78'liyim. Bak ondan kanım kaynamış sana demek ;)

yeliz dedi ki...

BENCE DE:) bir süre sonra temel renkleri değiştiririm sonra tekrar kurcalarım yaparım ben:)

Unknown dedi ki...

Yelizzz, yeni keşfettim siteni, ifade özürlü ben imrendim/kıskandım anlatımını, çok keyifli paylaşımların, hele kimdir kısmında koptum, ofiste sessizlikte bir kahkaha attım, sonrasında mahcubiyet tabii :)))Seviyorum renkli insanları, kendi renksizliğime inat...

ipektenrenkler dedi ki...

Ahaha :) Blogunuzu yeni buldum ama bu kimdir yazısı iyiki buldum dedirtti. Bu kadar samimi, bu kadar içten.. İzmirli olmanız da cabası. Valla var bu şehrin havasında suyunda gülümseten bir şeyler hep. İyiki üremişsiniz. Siz ve sizin gibiler çoğalsın dilerim :)
Sevgiler

Halil Gönül dedi ki...

iyiymiş ya, ne mutlu size. :)

okuyanguzel dedi ki...

Yine güncelleme önereyim dedim :))

yeliz dedi ki...

vallahi süper fikir hemen güncelledim :) teşekkürler

bademlebuduk dedi ki...

memnun oldum tanıdığıma :)