Yazılar posta kutuna gelsin mi?

18 Eylül 2012 Salı

Yarışma : Kozmetiğe neyi tercih ettim?

Bundan gayrı “kırışıklıklarım arttı, kaz ayaklarım bilmem ne oldu, yaşlanıyorum, çirkinleşiyorum” diye bıkbıklarsam bana “yürü git!” demek serbest! Çok samimiyim. Üç tur kozmetikçi gezdim, sayfalar dolusu hesap yaptım, boşa koydum olmadı doluya koydum almadı. Kozmetik devlerinin benimki gibi bir suratı gençleştirmek için çıkardığı maliyet 1200 TL anacım! Hiç abartmıyorum serumu, gecesi gündüzü, göz altısı, temizleyicisi! Üstelik bu taş çatlasın 4 ayda bitecek ve buna maskeydi, peelingti, makyajdı filan dahil değil! Free shop’tan aldırayım diye düşündüm, o da yine 800-900 TL mertebelerinde. Kısacası bir servet!


Hani diyorum kendi haline bırakıp üç beş sene sonra botox mu yaptırsam? Vallahi daha ucuza mal olur, hem de kesin çözüm. Tek sıkıntı biyonik görüntü. Röfleli kafam ve botoxlu suratıma bir de dudaklarıma silikon yaptırırsam kimse beni Pakize Suda’dan ayıramaz!

Uzun lafın kısası vazgeçtim. Başladım daha mütevazi ürünler araştırmaya. Birazını sadece doğal malzemelerden ürettiğini söyleyen markalardan birazını bizzat eczaneden tedarik ederek dörtte bir fiyatının da altına getirdim. Ha işe yarar mı bilmem, en azından benim adım hıdır, elimden gelen bıdır!

Diyeceğim başka… Şimdi ben nerden baksan kırışıklıklarımla savaşta bir fedakarlık yapmış idim. Çalışmış çabalamış, evimin bütçesine bir nebze olsun katkıda bulunabilmiş idim. E bu durumda ödülü hak ettim mi? Ettim!

a. Parayı bankaya yatırdım, faiziyle botox ana parasıyla muhtelif yerlerime silikon taktırmak için yatırım yapacağım

b. İndirimden gardrop düzdüm.

c. Kordonda rakı balık yaptım.

d. Bünyeye biraz sahte umut biraz da yapay gülümseme katmak için D&R indirimindeki tüm Debbie Macomber kitaplarını topladım.

e. Morali bozuk her kadın gibi indirimin dibinden ayakkabı ve çanta aldım.

Hadi bakalım doğru cevabı verenleri çekilişsiz kurasız öpüjem!

15 yorum:

 1. şıklarda hata var! b ile e aynı bi de hepsi şıkkı eksik ;)

  YanıtlaSil
 2. :)) ben c demek istiyorum.. pek bi cazip geldi..

  YanıtlaSil
 3. @Meral :))) biri kıyafet biri ayakkabı çanta şaşırtmaca yok yani:) hepsini yapamam be mümükn değil:)

  @sevgi; hmmmmmmm

  YanıtlaSil
 4. Yelizcim d desem :))

  YanıtlaSil
 5. Valla kordonda rakı balık uyar, üstüne de kitap parası artar misss...

  Bizim Zuz kayısı yağından başka bir şay kullanmıyor. Sen şu doğalcılara git ondan al bi koşu. Ya da Datça'da bizim bir yerimiz var adrese her ne istersen gönderiyor.Bodrumda'da dükkanları var. Kayısı yağı dirim de babişi dimem...

  YanıtlaSil
 6. aynen c şıkkı. yüzümde kocaman 2 adet dogum lekesi , kocam iki mor olusturmus hissi veren turden. bosvermisim dunyaya, alan almış şıkkı. kocam oğlum balık sofrası, ohh sefam olsun.

  YanıtlaSil
 7. Bence dogru olan c dir, aklin yolu birdir:)

  YanıtlaSil
 8. bence kordonda raki balik yapilmis o sirada aman nasilsa vazgectim diye bir suru gulunmustur :) Yeliz gulmememiz lazim diyorum sana boyle tepkisiz suratlar laizm bize. Gel birbirimizi destekleyelim su surekli agiz kulaklarda hali birakalim tek kurtulusumuz bu :)

  YanıtlaSil
 9. Merhaba, bence hepsi, bir de aldıklarınızı ve yaptıklarınızı bizimle de paylasırmısınız ,lutfen
  bizimde aile butcelerimize bir katkınız olur :) sevgiler Defne

  YanıtlaSil
 10. selam yeliz,
  biliyorum senin blogun konseptine aykırı:D lakin aldığın ürünlerden memnun kalırsan paylaşırmısın?
  senin yorum ve görüşlerine güweniyorum çünkü:)
  ahu

  YanıtlaSil
 11. ben olsam; ki şahsen yapıyorum; bir derma roller, bir de Strivectin-SD alırdım.
  diğerleri hep boşa giden harcamalar.

  YanıtlaSil