Yazılar posta kutuna gelsin mi?

5 Temmuz 2011 Salı

İmza: despot ana

Arca’nın halası İlknur ve Arca’nın Emmesinin bebekleri olacak yakında! Bir heyecan bir neşe, mutluyuz vesselam.

Bir akşam sohbet ederken, Arca ile ilgili şimdiye kadar yaptığım en doğru ve en yanlış şeyi sordular bana. (Anket sorusu gibi değil mi?)

Yanlış yaptığım çok şey var. Biliyorum. Liste yapsam uzar gider.

Doğru yaptığım tek şey var, bir çırpıda söyleyebilirim.

KARARLI OLMAK!

Benim gibi yükselenini sürekli denge arayan bir Terazi’den almış kararsız mizaçta birisi için ironik ama gerçek!Bu yukarıda gördüğünüz fotoğraf, Arca’ya şapka giydirmenin hemen akabinde çekilmiş.
Arca mutlu mesut topu ile oynamakta, anne, elleri belinde şapkanın kafadan kesinlikle çıkmadığından emin olmak için gözünü bile kırpmamaktadır. Az önce şapka takmak istemeyen Arca’ya “şapka giyilecek, yoksa topu alırım!” şeklinde bir ön bildirim (tehdit:P) savrulmuş, hemen yerini bulmuştur. Arca bilmektedir ki bu anne denen kadın kararlıdır, alırım dediyse alır.

Sonuç : şapka düşmesin diye bir eliyle şapkasını tutan Arca diğer eliyle yarım yamalak topa hakim olmaya çalışır. Bir göz yan yan annede.

Bu şapka konusunda kararlılığın biraz bokunu çıkarmış olacağım, yukarıda yaşanan hadiseden çok sonraları çekilmiş karelerde el hep şapkada : )

“Aman ha manyak bu kadın, bi uçarsa şapka vallahi eve götürür beni, aman diyim”

Yemek yemiyor mu? İkinci defa sormak yok, işitme kaybı olmadığını hepimiz biliyoruz. Sofradan naş! (tabii bu kilo kaybı olarak bize geri döndü ama yiğitliğe pok sürdürmüyoruz şimdilik)

Alarm!
Uyumak istemiyor mu? 5 dakikadan henüz anlamıyor mu? Hop alarmı kurdun mu bitti!
“Zil çalar oyun biter!”
Giyinmiyor mu? “Zil çalar giyinilir!”
Suyla mı oynayacak? “Zil çalar su kapanır!”

Bizim evde kısa aralıklarla alarm çalar. Anlarsın ki bir şeyler bitmiş!

İster tehdit, ister alarm, ister sofradan şut… Yöntem ne olursa olsun, Arca bir tek şeyi çok iyi bilir. Yaparım dersem yaparım, yanlış da olsa kararım, dönmem.

İmza: despot ana

9 yorum:

 1. Uyuması için ve bir de sadece bir çizgi film tamam mı sorusuna tamam diyen kuzu için bu alarm iyi fikir, deneyeceğim. Annesi epey bir kasmış Arca, yavruş şapkasına pek sahip çıkmış, yapacağı işten de geri kalmamış. Tek eliyle yüzmüş,kürek sallamış. Çok tatlısın sen Arca:)
  Tatile devam mı?

  YanıtlaSil
 2. aynı taktikler bizde de mevcut. cıvımak yok! yola devam! :)

  YanıtlaSil
 3. yazik be yavruma! Butun fotograflarda el sapkada. :)))
  Kararli oldugu kadar despot da olabilen annem, operim sizi.

  YanıtlaSil
 4. yelizcim süpersin ne diyim :)) yalnız şapkalı fotolara acayip güldüm yazık yavruma ya :DDD hakkaten el hep şapkada :))) çok yaşayın siz e mi,,,öpüyoruz şapkalı arcayı ve despot anasını :)))

  YanıtlaSil
 5. yok fadişçim döneli çok oldu. bu pozlar o zamandan kalanlar:)

  YanıtlaSil
 6. :) ıtır

  ben seni öperim elfanam

  YanıtlaSil
 7. alevcim çok rüzgar vardı helak oldu zavallım. ama taviz yok:) şapka hayati bi mesele

  YanıtlaSil
 8. Yeliz cok tatlisiniz, Arca'yi iyi korkutmussun valla butun fotolarda sapkasini kolluyor yavrucak :) Ama haklisin kararli olmak onemli, ben de oyleyim yaparim dersem yaparim Ela da bunu bilir ona gore davranir.

  YanıtlaSil
 9. hehe yeşimcim tabii ki işin şakasındayız despot filan. pek çok konuda tepeme çıkıyor da böyle mühim konularda taviz vermemeye çalışıyorum:)

  YanıtlaSil